Kołobrzeg

Kołobrzeg to miasto o charakterze uzdrowiskowym, położone w zachodniej części polskiego wybrzeża. Wspaniały klimat, piękne plaże oraz wysokiej klasy baza noclegowa sprawiają, że miasto jest jednym z najbardziej lubianych nadmorskich kurortów w Polsce.

Uwarunkowania przyrodnicze oraz klimatyczne powodują, że Kołobrzeg jest coraz częściej wybierany przez turystów z Polski oraz z zagranicy.
Uzdrowisko znajduje się u ujścia rzeki Parsęty, przy którym znajduje się port morski wraz z nabrzeżem oraz wspaniała latarnia morska. Plaże w Kołobrzegu są piaszczyste oraz szerokie, a woda należy do najczystszych na całym wybrzeżu.

Niewątpliwą zaletą Kołobrzegu jest wspaniała promenada, z której bezpośrednio możemy dostać się na kołobrzeskie molo, którego długość wynosi aż 220 metrów – jest to najdłuższe żelbetonowe molo w Polsce. Piękne widoki na długo zapadają w pamięci kołobrzeskich turystów.

Kołobrzeg to także miasto przepełnione historycznym duchem. Znajdują się tutaj takie zabytki jak: Bazylika Mariacka, Ratusz wraz z placem ratuszowym czy piękne kamienice.
W Kołobrzegu organizowane są przeróżne imprezy cykliczne takie jak:

- Międzynarodowy Bieg Zaślubin
- Regaty Smoczych Łodzi na rzece Parsęcie
- Festiwal Szantowy „Na Fali”
- Sunrise Festival
- Festiwal Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja”
oraz wiele innych wydarzeń.

Wszystkie te cechy sprawiają, że Kołobrzeg to wspaniałe miejsce do wypoczynku dla rodzin, osób młodych oraz starszych. Serdeczne zapraszamy wszystkich turystów do odwiedzania naszego pięknego miasta. Gwarantujemy wczasy na najwyższym poziomie.

Źródło: Własne / Wikipedia

  • Szybki kontakt

    tel. kom. 094 35 489 14
    e-mail: biuro@trzcinscy.com
    Bulwar J. Szymańskiego 10
    78-100 Kołobrzeg